شباهت حضرت مهدی(عج) با حضرت ابراهیم(ع)

(بسم الله الرحمن الرحیم)
مکه سرزمینی که یادآور رخدادهای مهم در تاریخ بشریت است که در آینده هم نقش مهمی در رویدادهای جهانی دارد،و خانه کعبه‌ای که حضرت ابراهیم(ع) آن را تجدید بنا کرد و روزگاری که یکی از فرزندانش در کنار مقام فریاد بر می‌آورد: « أَنَا بَقِیَّهُ اللَّهِ فِی أَرْضِهِ وَ الْمُنْتَقِمُ مِنْ أَعْدَائِهِ» و سرانجام صالحان نوای توحید را در سراسر جهان می‌ گسترانند.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 1394/10/12  01:04 ب.ظ  | نویسنده :   سید نقی پاکمهر

چرا نامه اعمال به امام زمان(عج) عرضه می‌شود؟

(بسم الله الرحمن الرحیم)
امام مهدی(عج) در نامه‌ای به شیخ مفید می‌نویسد: ما در مراعات و خبرگیری از حال شما کوتاهی نمی‌کنیم و یاد شما را فراموش نمی‌کنیم. این اغراق نیست، امام با تمام وجود ما را دوست دارد و به ما عشق می‌ورزد.

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : شنبه 1394/10/12  12:42 ب.ظ  | نویسنده :   سید نقی پاکمهر

انتظار ظهور

(بسم الله الرحمن الرحیم)

غیرقابل توصیف بودن انتظار

در معانی انتظار، توصیفات و توضیحات مختلفی ذکر شده که هیچ کدام بیان کننده‌ی اصل معنای آن نیستند. اگر در معنای آن گفته شود که انتظار یعنی «چشم به راه بودن»، این صرفاً ترجمه‌ی لفظ از عربی به فارسی است و نمی‌تواند به عنوان تعریف تلقّی شود. اگر بخواهیم توصیف صحیحی از انتظار ارائه کنیم، باید از اموری غیر خودِ آن کمک بگیریم، و گرنه صرفاً ترجمه‌ای از لفظ آن را ارائه کرده‌ایم. ولی آیا چنین کاری ممکن است؟ آیا می‌توانیم مفهوم انتظار را با تحویل به مفاهیم دیگری توضیح دهیم؟ آیا انتظار، قابل تحویل و تحلیل به مفاهیم دیگر می‌باشد؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 1394/10/9  10:27 ق.ظ  | نویسنده :   سید نقی پاکمهر

فراگیر شدن اسلام و حاكمیت امام مهدی (عج) بر جهان

(بسم الله الرحمن الرحیم)
در دولت امام مهدی (علیه السلام) آیا حاكمیت اسلام، بر تمام پهنه‌ی زمین است به گونه‌ای كه همه‌ی جوامع بشری در مناطق مختلف جغرافیایی در زیر لوای دین توحیدی پیامبر (صل الله علیه و آله و سلم) درخواهند آمد یا این‌كه گستره‌ی آن، در محدوده‌ای خاص و بخشی از جهان می‌باشد؟

ادامه مطلب

تاریخ ارسال : چهارشنبه 1394/10/9  10:15 ق.ظ  | نویسنده :   سید نقی پاکمهر
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات